Očima kondora   (9788070262689)

Pozoruhodný pohled na Latinskou Ameriku z ptačí perspektivy.
Dopor. prod. cena s DPH / ks
399 Kč
Ušetříte
60 Kč
Sleva
15 %
Prodejní cena s DPH / ks
339 Kč
Pozoruhodný pohled na Latinskou Ameriku z ptačí perspektivy.
Tato nová fotografická kniha zve čtenáře na palubu soukromého letadla k rozhovoru s proslulým fotografem, aby se seznámil s touto rozmanitou oblastí. Fotograf Robert B. Haas zachycuje vznešenost Amazonky, nestálost jedinečných forem života v Patagonii i neuvěřitelnou různost nedotčené krajiny. Letecké snímky umožňují navštívit místa, která jsou kvůli neschůdnému terénu jinak nedostupná. Robert Haas fotografoval ve čtrnácti zemích a létal nad 80 % území Latinské Ameriky.
Fotografie jsou vytištěny na dvojstranách, takže divák může plně ocenit abstraktní atmosféru snímků. Při velkorysém pohledu z ptačí perspektivy snadno zpozorujeme dalekosáhlé změny životního prostředí, zatímco jednotlivé lidské stopy jsou nepatrné nebo přímo neviditelné.
Kniha je uspořádána do tematických celků, mezi něž patří krajina, člověk a jeho vliv, život v přírodě a starověké památky. Výstižné eseje, které napsal Robert Haas v době, kdy žil v některých z fotografovaných zemích, rozvíjejí témata důležitá pro pochopení Latinské Ameriky.
Robert Haas fotografoval tyto země: Argentinu, Bolívii, Brazílii, Chile, Ekvádor, Kolumbii, Paraguay, Peru, Venezuelu, Belize, Kostariku, Guatemalu, Panamu a Mexiko. Knihu doplňuje celostránková mapa Latinské Ameriky se zvýrazněnými zeměmi a místy, odkud pocházejí fotografie.
Kniha navazuje na publikaci Očima bohů – Jaká je Afrika shora, jejímž autorem je také fotograf Robert B. Haas.
Luxusně vypravená kniha s více než 100 barevnými fotografiemi je vydána v neobvykle velkém formátu 285 x 390 mm. Má tvrdé desky s přebalem. Je vytištěna na lesklém křídovém papíře.
Dostupnost:
11-50  ks
Číslo zboží (EAN):
9788070262689
Vydavatel:
National Geographic
Autor:
Robert B. Haas
Vazba:
šitá s tvrdými knižními deskami (V8)
Rozměr:
285 x 390 mm